300 Bin kişiye ücretsiz internet geliyor

157 defa okundu kategorisinde, 01 Kas 2016 - 22:00 tarihinde yayınlandı
300 Bin kişiye ücretsiz internet geliyor

Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığı tarafından bugün yapılan açıklamaya göre yoksul aileler için ücretsiz internet kampanyası düzenleyeceklerini açıkladı. Kalkınma Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile ortaklaşa düzenlenen proje ile internet kullanmak için yeterli maddi olanağı olmayan aileler için internet hizmeti verileceği duyuruldu.

Günümüzde var olan teknoloji olanaklarını kullanabilmelerine maddi olarak engel bulunan aileler için hazırlanan bu proje ile herkesin internet kullanmasının önü açılacak. Özellikle maddi durumu düşük olan ailelerin çocuklarının internet kafelerde kötü alışkanlıklar edinmesi üzerinden ortaya çıkan bu proje ile internet kafelerde kötü bir ortamda derslerini yapan çocuklar için çok iyi bir çözüm olacak.

Projenin önümüzdeki aralık ayının sonlarında hayata geçirileceği ve yaklaşık olarak 300 bin yoksul vatandaşın bu projeden faydalanacağı tahmin ediliyor. Bu denli büyük bir proje için ayrılan bütçe ise 40 milyon TL olarak açıklandı. İnternet bağlantısının kotalı olacağı ve aile koruma paketi ile şifreleneceği gelen bilgiler arasında.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz