Apple, iOS 10.2 beta sürümünü yayınladı

60 defa okundu kategorisinde, 01 Kas 2016 - 14:30 tarihinde yayınlandı
Apple, iOS 10.2 beta sürümünü yayınladı

Apple şu sıralar İos işletim sistemi üzerinde oldukça fazla çalışıyor. 1 hafta içerisinde yayınladığı 3. Güncelleme ile kullanıcılarını şaşırttı. İlk olarak geçtiğimiz hafta 10.1 güncellemesini yayınlamış ve İos 10 güncellemesinde ortaya çıkan birçok problemi ortadan kaldırmıştı. Dün (31 Ekim 2016) ise 10.1.1 güncellemesini yayınlamış ve Sağlık uygulaması ile ilgili ortaya çıkan güvenlik açığını kapattığını duyurmuş ve İos kullanan herkesin bu güncellemeyi mutlaka yapmaları gerektiğini bildirmişti.

Apple bu güncellemelerin ardından bugün ise 10.2 sürümünü geliştiriciler için yayınlayarak 1 hafta içerisinde 3 güncelleme yapmış oldu. Peki, 10.2 beta sürümünde kullanıcıları neler bekliyor? Haberimizin devamında bu güncelleme ile ilgili bilgileri görebilirsiniz.

İos 10.2 güncellemesinde göze çarpan özellik “Kamera verilerini koru” özelliği oldu. Şuan iPhone akıllı telefonlarda kamera ayarlarınızı yapıp fotoğraf çekme işleminin ardından kamerayı kapattığınızda yaptığınız tüm ayarlar sıfırlanıyor. Fakat İos birçok fotoğrafçıyı zora sokan bu sorunu gidererek kamera ayarlarını yaptıktan sonra kamera uygulamasından çıktığınız zaman tekrar açtığınız da kamera ayarlarınız hazır halde sizi bekliyor olacak.

Şuan için yayınlanan güncelleme de kamera uygulaması dışında yeni emolojiler, yeni mesaj efektleri ve yeni video wigdet özellikleri yer alıyor.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz