Apple, Katlanabilen iPhone için patent satın aldı

142 defa okundu , kategorisinde, 02 Kas 2016 - 16:32 tarihinde yayınlandı
Apple, Katlanabilen iPhone için patent satın aldı

Teknoloji geliştikçe yeni model akıllı telefonların tasarımı da değişmeye başlıyor. Son zamanlarda katlanabilir akıllı telefon üretimi için çalışan firmaların haberleri gelmeye başladıkça telefon kullanıcılarının merakı giderek artıyor. Katlanabilir telefon modeli ile ilgili bir haberde Apple’dan geldi.

Apple geçtiğimiz günlerde katlanabilir telefon patenti satın alarak ileri de katlanabilir telefon üreteceğinin sinyalini verdi. Amerika merkezli teknoloji şirketi Apple ekran boyutlarını büyütüp daha kolay bir şekilde kullanılması için katlanabilir telefon üretebilmeyi hedefliyor.

İPhone modelleri için satın aldığı iddia edilen katlanabilir telefon patentini ne zaman kullanacağı ile ilgili hiçbir bilgi vermeyen Apple, patent işlemini kendi yan şirketi olan Patently Apple firması üzerinden gerçekleştirdi. Apple’ın yaptığı patent başvurusunda ortaya çıkan çizimlerde dikkat çekici özellik ise nanotüp teknolojisinin kullanılması. Apple telefon içerisinde katlandığında kabloların zarar görmemesi için nanotüp teknolojisi ile korumayı planlıyor.

Apple patent başvurusunda katlanabilir telefon modelinde kullanılacak malzemelerin ana maddesini de belirtmiş. Alınan patente göre telefonda kullanılacak maddeler, cam, seramik, fiber alüminyum ve plastik. Bu malzemeleri düşündüğümüzde telefonun zararsız bir şekilde esneyip katlanması mümkün görünüyor.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz