Apple SSD harddisk fiyatlarını düşürdü

98 defa okundu kategorisinde, 02 Kas 2016 - 21:13 tarihinde yayınlandı
Apple SSD harddisk fiyatlarını düşürdü

Apple tarafından geçtiğimiz hafta tanıtılan yeni model MacBook Pro taşınabilir bilgisayarların fiyatı oldukça yüksek olunca MacBook kullanıcıları kendi bilgisayarlarını değiştirememekten yakınmaya başlamıştı. Apple ise bu konuda MacBook fiyatlarını düşürmek yerine MacBook bilgisayarların kullandığı SSD harddisk fiyatlarını düşürerek kullanıcıların eski bilgisayarları için daha fazla alan sağlayarak kullanmalarını sağlayacak.

Yaklaşık 200 dolardan başlayan indirimler sunan Apple, bilgisayarlarını yeni modele yükseltemeyen kullanıcılar için alternatif yaratıyor. SSD harddisklerin kapasitesine göre indirimleri değiştiren Apple kullanıcılarını mağdur etmemek için elinden geleni yapmaya çalışıyor.

Normal şartlarda 512GB SSD değişimi için 300-400 dolar arasında değişen rakamlar talep eden Apple, uyguladığı kampanya ile bu değişimi 200-300 dolar arasına çekti. 1TB SSD desteği için 900 dolar talep ederken şuanda 600 dolara indirdi fiyatları.

Apple tarafından yapılan bu indirim şuanda sadece Amerika’da geçerli. Macbook fiyatlarını düşürmek yerine Harddisk değişiminde indirim yapan Apple’nin neden bu yolu seçtiği ise bilinmiyor. Önümüzdeki günlerde Türkiye’de de indirime gideceği düşünülen şirketin bu konu ile ilgili henüz yaptığı bir açıklama yok.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz