Chrome Android telefonlarda tek elle kullanılabilecek

85 defa okundu , kategorisinde, 01 Kas 2016 - 20:00 tarihinde yayınlandı
Chrome Android telefonlarda tek elle kullanılabilecek

Akıllı telefonların ekranları gün geçtikçe büyürken kullanım konusunda çoğu zaman bazı uygulamalar problem çıkarmakta. Büyük ekranda çift el kullanmak zorunda bırakan bazı uygulamalardan rahatsız olan kullanıcıları gören Google, kendi web tarayıcısı olan Chrome web tarayıcısını tek elle daha kolay bir şekilde kullanılması için tasarımını iyileştirmeye gideceğini açıkladı.

Büyük ekranlı telefonlarda web sayfalarını çok daha iyi görüntülendiği doğru. Fakat, çoğu kez büyük ekranlı telefonlarda web sayfalarını gezerken web tarayıcıda bulunan bazı sekmelere ulaşmak tek elle mümkün olmadığından dolayı sürekli olarak ikinci elinizi hareket ettirmeniz gerekiyor ve internette dolaşmak zor bir hale geliyor.

Chrome üzerinde yapılacak tasarım değişikliğinin ardından artık tek bir elinizi kullanarak internet sitelerinde dolaşabilir kolay bir şekilde sekmeler arasında geçiş yapabilir ve aynı zamanda diğer işlemlerinizi tek elle yapabilmeniz kolaylaşacak. Google tasarım değişikliğini bitirdikten sonra bir güncelleme yayınlayarak kullanıcıların beğenisine sunacak. Fakat bu güncellemenin ne zaman yapılacağı konusunda herhangi bir tarih henüz verilmedi.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz