Facebook Canlı Yayını için taşınabilir kamera üretildi

79 defa okundu , kategorisinde, 02 Kas 2016 - 16:43 tarihinde yayınlandı
Facebook Canlı Yayını için taşınabilir kamera üretildi

Facebook tarafından kullanıcıların Canlı Yayın yapması için kurulan servis Facebook Live kullanıma açıldığı ilk günden bu yana oldukça sık kullanılmakta. Son dönemlerde bir çok yayın kuruluşunun yanı sıra, konser organizasyonlarında, sivil toplum kuruluşlarının toplantılarında, mitinglerde aktif olarak kullanılmaya başlanan Facebook Live gün geçtikçe popülerliğini arttırıyor.

Teknoloji şirketleri Facebook Live’nin bu kadar fazla kullanılmasını dikkate alıp projeler üretmeye başladığı ile ilgili bir çok haber ortaya çıkmıştı fakat bugüne kadar somut bir şekilde bu çalışmalar ile ilgili bir ürün ortaya çıkmamıştı.

Fakat bugün ünlü teknoloji şirketi Mevo tarafından yapılan duyuruda Facebook Live üzerinden canlı yapabilen taşınabilir kamera ürettiğini duyurdu. Mevo tarafından üretilen portatif kamera ile artık Facebook üzerinden canlı yayın yapmak için telefon veya tablet kullanmaya gerek kalmıyor.

7a7150422cb262f578a14748c69b1e3c405eb38c

Amazon üzerinden satışa sunulan ve 12,4 megapiksel kameraya sahip olan Mevo Live Stream Cam, dahili bataryası sayesinde oldukça uzun süreleri kapsayan canlı yayınlar yapabiliyor. 400 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulan kameraya ek olarak 25 dolar ücret ödeyerek bağlantı kablolarını ve ekipmanlarını da satın alabiliyorsunuz.

Mevo Live Stream Cam ile kaydedilmiş bir canlı yayını videomuzdan izleyebilirsiniz.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz