Facebook e-spor yayıncılığına başlıyor

189 defa okundu kategorisinde, 02 Kas 2016 - 14:48 tarihinde yayınlandı
Facebook e-spor yayıncılığına başlıyor

Facebook şimdi de e-spor yayın işine el atıyor. Son zamanlarda e-spor yayıncılığının artmasıyla birlikte Facebook’ta kendi e-spor servisini kurarak oyun yarışmalarını Facebook üzerinden canlı yayınla kullanıcılarına sunmayı planlıyor.

Oyun severler tarafından dünyanın dört bir yanında düzenlenen oyun turnuvalarından her yıl milyonlar kazanan oyun severlerin karşılaşmalarını canlı olarak yayınlamaya hazırlanan Facebook yeni bir gelir kaynağı sağlamak için çalışmalara başladı.

Yıl içerisinde düzenlenen turnuvaların izleyicisi sayısı oldukça yüksek olduğundan artık karşılaşmaların yapıldığı mekanlara seyirci sığmayınca Facebook bunu canlı yayınla dünyada milyonlarca kişiye ulaştırmayı hedefliyor. Facebook oyun geliştiricilerinin düzenlediği bu turnuvaların yayın hakkını elde etmek için en büyük oyun geliştiricilerinden olan Super Evil Megacop şirketi ile görüşmelere başladı. Anlaşmanın şuan için yapılmadığını fakat anlaşmanın sağlanması halinde Facebook’un canlı yayın uygulaması olan Facebook Live üzerinden yayına başlayacak.

Facebook yapacağı canlı yayınlar ile hem oyun geliştiricilerine para ödeyecek hem de canlı yayın yapacağı oyun turnuvalarını düzenleyen organizatörlerden reklam ücreti alacak.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz