Facebook Gameroom oyun geliştiricileri için açılıyor.

131 defa okundu , kategorisinde, 02 Kas 2016 - 15:17 tarihinde yayınlandı
Facebook Gameroom oyun geliştiricileri için açılıyor.

Bağımsız oyun geliştiricilerine finans desteği sunarak kendi çatısı altında oyun geliştirmeleri için Facebook Gameroom destek programını hizmete sunuyor. Bağımsız oyun geliştiricilerin bir araya gelme ve oyun üretme konusunda bir çok nedenden dolayı yaşadığı problemleri gidererek kendi çatısı altında toplamayı hedefleyen Facebook bu şekilde yeni, özgün oyunlar üretebilecek.

Genellikle herhangi bir firma çatısı altında çalışmadan kendi bireysel imkanları dahilinde oyunlar üreten kişiler olarak bilinen Bağımsız Oyun Üreticileri için yeni bir destek fonu oluşturan Facebook, genellikle üretilen oyunların basit grafiklerden, kalitesiz ses efektlerinden oluştuğunu fakat buna rağmen milyonlarca kişi tarafından oynandığını dile getirerek daha kaliteli oyunlar üretmek için bağımsız olarak oyun üreten kişilere açık çağrıda bulunarak Facebook Gameroom çatısı altında birleşme teklifi götüreceğini açıkladı.

Bu sayede hem bağımsız oyun üreticilerin daha fazla imkana kavuşacağını ve bu sayede oldukça özgün oyunlar üreterek bunların Facebook üzerinden oynanmasını sağlayacağını duyurdu. Facebook elbette bu işi tek başına yapıyor değil. Dünyanın en iyi oyun motoru olan Unity firması da Facebook ile anlaşarak bağımsız oyun geliştiricilerinin sınırsız bir şekilde Unity oyun motorunu kullanarak oyunlarını istedikleri gibi geliştirebileceklerini duyurdu.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz