Google Chrome çok hızlanacak

51 defa okundu , kategorisinde, 01 Kas 2016 - 08:58 tarihinde yayınlandı
Google Chrome çok hızlanacak

Google, yeni nesil web tarayıcısı olarak lanse ettiği Chrome web tarayıcısını daha da hızlandırmak için kolları sıvadı. Microsoft tarafından bilgisayarlarda kurulu olarak gelen İnternet Explorer web tarayıcısının oldukça problemli oluşu, sayfaların ağır açılması gibi bir çok problemi barındırdığı dönemlerde google tarafından hazırlanan Chrome web tarayıcısı internet kullanıcılarının kurtarıcısı olarak piyasaya sürülmüş ve hızı ile herkesten tam not almıştı.

Fakat son zamanlar Chrome ile ilgili oldukça fazla şikayetler gelmeye başlamıştı. Eski hızına oranla yavaşlama görülen Chrome gelişen web teknolojisinin hızına yetişememiş sayfalarda ağırlaşmalar, yüksek Ram kullanımı gibi bir çok problemi yaşamaya başlamıştı.

Google gelen şikayetler artınca Chrome web tarayıcısını hızlandırmak ve ram konusundaki sıkıntıları gidermek için çalışmalara başladı. Önümüzdeki günlerde hız odaklı özel bir güncelleme ile şuanki hızından %6 -%15 oranında çok daha hızlı bir şekilde çalışacak olan Google Chrome web tarayıcısı eskiden olduğu gibi kullanıcılar tarafından beğenilecek mi ?

Google tarafından yapılan açıklamada Chrome güncellendikten sonra yeni sekme açılışında %14 daha hızlı, sayfayı yenileme işleminde ise %5,8 daha hızlı sayfa yenilemesi yapabilecek.

 

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz