iMessage’ın Android sürümü geliyor

51 defa okundu kategorisinde, 27 Eki 2016 - 18:44 tarihinde yayınlandı
iMessage’ın Android sürümü geliyor

Yıllardır iOS tabanlı Apple cihazlarda sadece kullanılabilen iMessege uygulaması kısa bir süre sonra Android işletim sistemi kullanan telefonlarda da kullanılabilecek. iOS 10 ile birlikte oldukça işlevsellik kazanan iMessage uygulaması Android kullanıcıları tarafından sevilebilecek mükemmel bir mesajlaşma uygulaması.

Şuan için hangi tarihte Android için yayınlanacağı bilinmezse de uzun süredir Apple’nin bu konudaki çalışmaları olduğu biliniyordu. Yenilenen arayüzü ve bir birinden farklı özellikleri ile bir çok Android kullanıcısını heyecanlandıran bu haber aynı zamanda Apple tarafından hazırlanan ve sadece iOS tabanlı telefonlarda kullanılabilen diğer uygulamalarında Android cihazlarda kullanılabilecek hale getirilir mi? sorusunu akıllara getirdi. Çünkü bilindiği üzere Apple bir çok özelliğini sadece iPhonelar arasında kullanılmasına izin veriyor. Örneğin iPhone telefon sahipleri Android işletim sistemi kullanan telefonlar ile görüntülü olarak görüşme yapamıyorlar.

Bunun gibi bir çok özelliğin zamanla Android akıllı telefonlara gelme durumunda Apple uygulamalardan oldukça yüklü kazançlar da elde edebilir. Uygulamanın son testlerinin yapıldığı ve iMessage uygulamasının kısa bir süre sonra Google Play Store’da yerini alacağı duyuruldu.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz