Minecraft okullarda kullanılmak üzere geliştirildi

112 defa okundu kategorisinde, 02 Kas 2016 - 15:25 tarihinde yayınlandı
Minecraft okullarda kullanılmak üzere geliştirildi

Dünyanın en popüler oyunlarından olan Minecraft geçtiğimiz yıl Microsoft tarafından satın alınmış ve oldukça hızlı bir şekilde güncellemeler yayınlayarak oyunu çok daha eğlenceli hale dönüştürmeyi başarmıştı. Minecraft kurucu şirketi olan ve halen Microsoft çatısı altında çalışmalarını yürüten Mojang firması şimdi de eğitim alanına giriş yaparak okullarda oynanabilecek eğitim amaçlı Minecraft versiyonunu hazırlıyor.

Minecraft: Education Edition olarak çıkması beklenen oyunun geçtiğimiz yılın Ocak ayında duyrulmasının ardından merakla beklenmekteydi. Ve nihayet Microsoft beklenen açıklamayı yaparak uzun süredir belirledikleri bir kaç okulda pilot uygulamanın başarılı olduğunu şimdi de tam zamanlı eğitim veren okullarda eğitim sürecine katkı sunmak için oyunu dağıtacaklarını açıkladı.

Windows ve MacOs işletim sisteminde sorunsuz olarak çalışabilen Minecraft: Education Edition oyunu var olan Minecraft ile benzer özelliklere sahip. Fakat eğitim amaçlı olarak kullanılacağından bazı araç ve gereçler eklenerek öğrencilerin daha iyi bir şekilde eğitim almasını sağlıyor. Minecraft: Education Edition versiyonunda oyuncuların kamera ve tahta kullanmaları için özellikler eklenmiş ve eğitim sürecinde daha yaratıcı olmaları için teşvik ediliyor.

Bugün satışa sunulan Minecraft: Education Edition oyununun açıklanan resmi fiyatı ise sadece 2 dolar.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz