Samsung sanal asistanına isim verdi: Bixby!

59 defa okundu , kategorisinde, 02 Kas 2016 - 16:55 tarihinde yayınlandı
Samsung sanal asistanına isim verdi: Bixby!

Geçtiğimiz günlerde Samsung’un Apple tarafından üretilen iPhone ve iPad cihazları için hizmet veren sanal asistanı Siri uygulamasına karşı çok daha iyi bir hizmet sunacak bir sanal asistan projesi üzerinde çalıştıklarını duyurmuş ve Siri’nin yeni asistan karşısında hiçbir şansı olmayacağını iddia etmişti.

Samsung bugün yaptığı açıklamada sanal asistanın adını belirlediğini ve sanal asistanın Bixby adıyla kullanıma sunulacağını açıkladı.

Samsung, Galaxy Note 7 telefon modelinde yaşadığı sorunlardan dolayı telefon piyasasında oldukça kötü bir imaj çizmiş ve bu kötü imajı düzeltmek için 2017 yılında tanıtacağı Galaxy S8 akıllı telefon modeline yeni özellikler eklemeye devam ediyor.

Galaxy S8 modeli üzerinde oldukça titiz bir şekilde çalıştıklarını açıklayan Samsung, kullanıcıların gönlünü kazanmak için en üst düzey akıllı telefonunu üreteceklerini iddia ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Galaxy S8 akıllı telefon modelinde kullanılmak üzere gelişmiş bir altyapıya sahip olacak olan sanal bir asistan geliştirdiğini ve bu sayede Apple tarafından üretilmiş olan Siri’ye rakip olacaklarını açıklamıştı.

Şubat 2017’de tanıtılması beklenen Galaxy S8 modelinde yer alacak olan sanal asistan Bixby’nin Siri karşısında ne kadar başarılı olacağını ise ancak telefon piyasaya sürüldüğünde görebileceğiz.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz