Youtube’da reklam politikası değişiyor

165 defa okundu kategorisinde, 22 Nis 2017 - 20:13 tarihinde yayınlandı
Youtube’da reklam politikası değişiyor

Dünyanın en büyük video paylaşım ağı olan Youtube yenilenmeye devam ediyor. Uzun yıllar boyunca kullanıcılarına video yükleme imkanı sunan Youtube son senelerde düzenlemiş olduğu reklam politikası ile yayıncılarına da gelir sağlamakta. Yükledikleri videolar ve gerçekleştirdiği yayınlar üzerinden reklam gelirinden pay alan kullanıcılar için Youtube’den üzücü bir haber geldi.

Youtube’un değişen reklam politikasında artık kullanıcıların para kazanmaları için oldukça yüksek gösterim sayısı alan videolar yüklemesi gerekiyor. Youtube yeni reklam politikasında kullanıcıların yükledikleri videolardan kazanç sağlayabilmeleri için videonun en az 10.000 gösterim alması gerekiyor. 10.000 gösterim almayan videolarda reklam gösterimi yapmama kararı alan Youtube aynı zamanda videoların önünde yer alan 30 saniyelik can sıkıcı video reklamları da kaldırıyor.

Reklam Veren Markaların Korunması Amaçlanıyor!

Youtube’un yeni reklam politikasındaki amacının ise reklam veren firmaların marka değerlerini korumak olduğu belirtiliyor. Youtube reklamlarından kazanç sağlamakta olan kullanıcılar kadar reklam veren firmaları da düşünmekte olan Youtube’un bu kararı kullanıcıların tepkisini çekse de reklam verenler tarafından beğenilecek.

İş Ortağı Programını geliştirerek kullanıcılarına daha iyi bir hizmet sunmayı hedefleyen Youtube’un yeni reklam politikasını önümüzdeki bir kaç gün içerisinde Türkiye’deki kullanıcılara aktif edeceği belirtildi.

Hedef Özgün Kanal ve Video Yaratmak!

Uzmanların Youtube’un reklam politikasını değiştirmesindeki temel amacın ise daha özgün videolar ve kanallar ortaya çıkmasını sağlamak olduğu vurgulanıyor. Youtube’da popüler olmak ve fenomen videolar yaratmak isteyen ve bu videolardan para kazanmak isteyen kullanıcılar artık daha çok çalışmak ve daha özgün videolar hazırlamak için uğraş göstermek zorunda kalacak.

Youtube’un reklam politikasındaki değişikliği yapmasındaki bir diğer amacın ise yeni açılan spam kanallar ve videolar ile terör ve şiddet içeren videoların, kanalların önüne geçmek olduğu belirtildi.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz